معرفی مقاومت ترمز

مقاومت ترمز (brake resistor)

مقاومت ترمز و بریک یونیت اینورتر یکی از تجهیزات جانبی اصلی اینورتر می باشد که ممکن است، در صنایع مختلفی مثل جرثقیل، آسانسور، نوار نقاله ، سانترفیوژ قالیشویی و… احتیاج داشته باشید.

زمانی که اینورتر به الکتروموتور فرمان توقف می دهد و فرایند توقف آغاز میشود،اگر اینرسی بالا یا گشتاور وجود داشته باشد، شفت شروع به چرخیدن کرده و انرژی جنبشی آن به انرژی الکتریکی تبدیل می شود و در این شرایط موتور از حالت مصرف کننده به تولیدکننده تبدیل میشود و در نتیجه برای توقف الکتروموتور نیاز است که این انرژی تولید شده به گونه ای مصرف شود و از افزایش بیش از حد ولتاژ روی DC Bus جلوگیری شود،  در این حالت می توان از مقاومت ترمز کمک گرفت.

مقاومت ترمزهای هانیکس از جنس آلمینیومی است، این نوع مقاومت با توجه به ساختمان فشرده و مقاوم خود ، برای بسیاری از کاربری های ترمز مناسب است. بدنه آلمینیومی مقاومت دارای IP54  (یا بالاتر) می باشد که بدون نگرانی میتوان آن را در فضای باز نصب نمود.

همچنین مقاومت ترمز آلومینیومی در صورت سوختن اتصال کوتاه نمیشود و از این نظر باعث حفاظت از خود میشود.

مقاومت ترمزهای هانیکس در رنج توانی 50 وات تا 28کیلووات با بالاترین کیفیت متریال تولید می شود و از توان بالاتر از 3000 به صورت سفارشی و باکس عرضه می شود.

اینورترهای هانیکس از کیلووات 400وات تا 22کیلووات دارای مدار چاپر داخلی هستند و در صورت احتیاج به نصب مقاومت ترمز ، مقاومت به صورت مستقیم به ترمینال های اینورتر متصل می شود. برای اینورترهای با کیلووات بالاتر از 22 باید از بریک یونیت استفاده نمایید و مقاومت ترمز را به ترمینال های بریک یونیت متصل نمایید.

جهت مشاوره فنی و خرید مقاومت ترمزهای هانیکس با ما تماس بگیرید.

021-33340850

021-33358229

    Cart